Založ si blog

Od Uršule k Dunaju

KC Dunaj, tu sa tento rok konal už tretí ročník Študentskej vedeckej konferencie Gymnázia sv. Uršule. V utorok 9.4.2013 tu svoje vedomosti a zaujímavosti zo seminárov, či svojich voľnočasových aktivít prezentovali žiaci „malého“ i „veľkého“ gymnázia.

 

Konferencia je zmena

 

Tento rok sa ŠVK nekonala v Dome kultúry v Dúbravke (ako to bývalo zvykom). Rok 2013 priniesol aj túto zmenu, premiestnili sme sa do KC Dunaj. Nezabrala nám ani celé vyučovanie, ale len tri hodinky. Asi sme už naozaj veľmi „pozadu“ (s učivom). Stačilo prejsť cez ulicu, vyšliapať na štvrté poschodie. Tu sme sa usadili v priestoroch, ktoré možno nevyzerali veľmi luxusne. Z betónového stropu visela disco guľa aj podivuhodné veci s kolieskami. Sedeli sme na troch stupienkoch za sebou. Ale aj tak si myslím, ja čo som sedela na druhom stupienku, že tím z tretieho toho veľa ušlo lebo nedovideli. Nemohli sme si prezerať všetky obrázky, či názorné ukážky.

 

Od Warcraftu cez autismuz až do chemické atrakcie

 

So študentmi a prezentáciami akoby sa vrece pretrhlo. Ako prvý, nadšenci pre programovanie počítačových hier, Š. Labaj a Š. Borš, z 3.A. Až tu som si uvedomila, že doviesť takú hru do konečného štádia nie je len tak. Myšlienka, návrh, testeri, opravy a finále. Tomuto všetkému sa venujú a v krátkosti nám predviedli aj prax ako rozpohybovať taký výťah. Svoj talent „vraždiť holuby“ nám predstavila A. Poláčková, tiež z 3.A. Presvedčila nás o tom, že hrdinovia z filmov, ktorý zasiahnu svoj cieľ výstrelom zo zbrane, ktorú držia v jednej ruke sú naozaj len obyčajní herci a nie profesionálny strelci. Keby boli, svoju zbraň by pevne uchytili do oboch rúk. Katka Kollárová zo septimy B, ktorá navštevuje seminár z biológie v/nám povedala, čo-to o bolesti ako takej. O jej pôvode, účele a aj o liekoch proti nej.  Naša psychika používa na vyjadrenie emócií a pocitov farby. Jednotlivé farby k emóciám, pocity a vlastnosti k farbám nám priradila a podľa osobnosti zatriedila A. Žitňanská, taktiež z 3.A triedy. Už dobre známu a stále obľúbenú tému, neverbálna komunikácia, si vybral M. Pikna, ktorý navštevuje spoločensko-vedný seminár. Rozdelenie, používanie, významy tomuto všetkému sa venoval vo svojej prezentácii. Autizmus, ľudí s touto diagnózou mala možnosť stretnúť T. Nemčáková zo 4.B a o svojom zážitku nám porozprávala. Priblížila nám aj to ako sa v ich svete skôr uplatnia hrnce, či pásikavé tričko ako ľudia. V rakúsku prežila jeden šk. rok. B. Kralovičová. Fotografie a zážitky z rakúskeho študentského života aj na internáte prezentovala veľmi motivujúco. A. Kittová poukázala na problematiku zvislosti na internete, či už tej na on-line hrách alebo sociálnych sieťach. Poslednú prezentáciu odprednášali najmladší účastníci z tercie, E. Hricka a P. Kučera. Snažili sa nám ukázať atraktivitu fyziky. Hlavnou témou bolo vznášadlo. Jeho malý prototyp s použitím balóna aj sami pripravili a predviedli ako funguje. Úplnou čerešničkou na torte bola chemická show, ktorú si pripravili žiaci navštevujúci chemický krúžok pod vedením p.p. Beňušovej každú sobotu ráno, čo je viac ako obdivuhodné. Celú show nám priamym prenosom ukázalo aj plátno, takže aj tí, ktorí sedeli až na treťom stupienku mali možnosť vidieť všetky zmeny skupenstiev a horenie všetkého možného. Celým podujatím nás ako moderátorka previedla p.p. Múčková.

 

Ď.

Naše ďakujem si určite zaslúži každý, kto priložil ruku k dielu. Od p. riaditeľky cez samotných účinkujúcich až po technickú výpomoc, či fotografovanie.  Ďakujeme za bohaté dopoludnie.

 

Nezostávaj sám

08.01.2016

Áno aj ja sa dnes cítim sama. Možno nie je správne, že som ostala doma, zatiaľčo sa moji priatelia zabávajú, ale niečo mi nedovolilo ísť s nimi. Nestáva sa často, že odmietnem pozvanie na viac »

Nechcem študovať, chcem niečo dokázať

26.01.2015

Aj tieto videá svedčia o tom, že Denis, ktorého naozaj stretnem len raz za uhorský rok, tento svoj výrok myslí vážne. V mojom veku každý viedol siahodlhé rozhovory o výbere vysokej školy. viac »

Prezentácia tlstých kníh alias DOD FiF UK

25.01.2015

V sobotu som mala príležitosť byť na DOD dvoch fakúlt UK. Som v maturitnom ročníku ako väčšina uchádzačov o štúdium vysokých školách. Naskytla sa mi príležitosť vidieť, ako sa prezentujú viac »

Billy Graham, john f kennedy

Vo veku 99 rokov zomrel známy americký kazateľ Billy Graham

21.02.2018 15:52

Kazateľ pôsobil ako duchovný poradca mnohých amerických prezidentov už od čias Dwighta Eisenhowera.

prezident Andrej Kiska

Kiska podpísal novelu Zákonníka práce, od mája vzrastú príplatky za prácu

21.02.2018 15:43

Príplatky za nočnú prácu sa budú zvyšovať v dvoch etapách a tiež sa bude rozlišovať, či ide o všeobecnú, alebo rizikovú prácu.

Pavlo Klimkin

Klimkin je pripravený priznať vinu Ukrajiny za masaker vo Volyni

21.02.2018 15:29

Volynský masaker je označením pre masové vraždy spáchané od februára 1943 do februára 1944 na území predvojnového Poľska okupovanom hitlerovským Nemeckom.

Benjamin Netanjahu

Politické prežitie izraelského premiéra je ohrozené pre korupčný škandál

21.02.2018 15:15

Bývalý generálny riaditeľ pre komunikáciu Šlomo Filber sa podľa hlavných izraelských médií na svedectvo proti Netanjahuovi dohodol s vyšetrovateľmi.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 13
Celková čítanosť: 23093x
Priemerná čítanosť článkov: 1776x

Autor blogu

Kategórie