Založ si blog

Od Uršule k Dunaju

KC Dunaj, tu sa tento rok konal už tretí ročník Študentskej vedeckej konferencie Gymnázia sv. Uršule. V utorok 9.4.2013 tu svoje vedomosti a zaujímavosti zo seminárov, či svojich voľnočasových aktivít prezentovali žiaci „malého“ i „veľkého“ gymnázia.

 

Konferencia je zmena

 

Tento rok sa ŠVK nekonala v Dome kultúry v Dúbravke (ako to bývalo zvykom). Rok 2013 priniesol aj túto zmenu, premiestnili sme sa do KC Dunaj. Nezabrala nám ani celé vyučovanie, ale len tri hodinky. Asi sme už naozaj veľmi „pozadu“ (s učivom). Stačilo prejsť cez ulicu, vyšliapať na štvrté poschodie. Tu sme sa usadili v priestoroch, ktoré možno nevyzerali veľmi luxusne. Z betónového stropu visela disco guľa aj podivuhodné veci s kolieskami. Sedeli sme na troch stupienkoch za sebou. Ale aj tak si myslím, ja čo som sedela na druhom stupienku, že tím z tretieho toho veľa ušlo lebo nedovideli. Nemohli sme si prezerať všetky obrázky, či názorné ukážky.

 

Od Warcraftu cez autismuz až do chemické atrakcie

 

So študentmi a prezentáciami akoby sa vrece pretrhlo. Ako prvý, nadšenci pre programovanie počítačových hier, Š. Labaj a Š. Borš, z 3.A. Až tu som si uvedomila, že doviesť takú hru do konečného štádia nie je len tak. Myšlienka, návrh, testeri, opravy a finále. Tomuto všetkému sa venujú a v krátkosti nám predviedli aj prax ako rozpohybovať taký výťah. Svoj talent „vraždiť holuby“ nám predstavila A. Poláčková, tiež z 3.A. Presvedčila nás o tom, že hrdinovia z filmov, ktorý zasiahnu svoj cieľ výstrelom zo zbrane, ktorú držia v jednej ruke sú naozaj len obyčajní herci a nie profesionálny strelci. Keby boli, svoju zbraň by pevne uchytili do oboch rúk. Katka Kollárová zo septimy B, ktorá navštevuje seminár z biológie v/nám povedala, čo-to o bolesti ako takej. O jej pôvode, účele a aj o liekoch proti nej.  Naša psychika používa na vyjadrenie emócií a pocitov farby. Jednotlivé farby k emóciám, pocity a vlastnosti k farbám nám priradila a podľa osobnosti zatriedila A. Žitňanská, taktiež z 3.A triedy. Už dobre známu a stále obľúbenú tému, neverbálna komunikácia, si vybral M. Pikna, ktorý navštevuje spoločensko-vedný seminár. Rozdelenie, používanie, významy tomuto všetkému sa venoval vo svojej prezentácii. Autizmus, ľudí s touto diagnózou mala možnosť stretnúť T. Nemčáková zo 4.B a o svojom zážitku nám porozprávala. Priblížila nám aj to ako sa v ich svete skôr uplatnia hrnce, či pásikavé tričko ako ľudia. V rakúsku prežila jeden šk. rok. B. Kralovičová. Fotografie a zážitky z rakúskeho študentského života aj na internáte prezentovala veľmi motivujúco. A. Kittová poukázala na problematiku zvislosti na internete, či už tej na on-line hrách alebo sociálnych sieťach. Poslednú prezentáciu odprednášali najmladší účastníci z tercie, E. Hricka a P. Kučera. Snažili sa nám ukázať atraktivitu fyziky. Hlavnou témou bolo vznášadlo. Jeho malý prototyp s použitím balóna aj sami pripravili a predviedli ako funguje. Úplnou čerešničkou na torte bola chemická show, ktorú si pripravili žiaci navštevujúci chemický krúžok pod vedením p.p. Beňušovej každú sobotu ráno, čo je viac ako obdivuhodné. Celú show nám priamym prenosom ukázalo aj plátno, takže aj tí, ktorí sedeli až na treťom stupienku mali možnosť vidieť všetky zmeny skupenstiev a horenie všetkého možného. Celým podujatím nás ako moderátorka previedla p.p. Múčková.

 

Ď.

Naše ďakujem si určite zaslúži každý, kto priložil ruku k dielu. Od p. riaditeľky cez samotných účinkujúcich až po technickú výpomoc, či fotografovanie.  Ďakujeme za bohaté dopoludnie.

 

Nezostávaj sám

08.01.2016

Áno aj ja sa dnes cítim sama. Možno nie je správne, že som ostala doma, zatiaľčo sa moji priatelia zabávajú, ale niečo mi nedovolilo ísť s nimi. Nestáva sa často, že odmietnem pozvanie na viac »

Nechcem študovať, chcem niečo dokázať

26.01.2015

Aj tieto videá svedčia o tom, že Denis, ktorého naozaj stretnem len raz za uhorský rok, tento svoj výrok myslí vážne. V mojom veku každý viedol siahodlhé rozhovory o výbere vysokej školy. viac »

Prezentácia tlstých kníh alias DOD FiF UK

25.01.2015

V sobotu som mala príležitosť byť na DOD dvoch fakúlt UK. Som v maturitnom ročníku ako väčšina uchádzačov o štúdium vysokých školách. Naskytla sa mi príležitosť vidieť, ako sa prezentujú viac »

Španielsko, mapa, Madrid

Španieli zmarili ďalší útok autom, zastrelili päť mužov

18.08.2017 03:00, aktualizované: 05:00

Španielska polícia v noci zo štvrtku na piatok zabila päť ľudí, ktorí sa v osobnom automobile pokúsili zrážať chodcov v meste Cambrils.

Barcelona, útok

Svetoví politici a aj športovci odsúdili útok v Barcelone

17.08.2017 22:07, aktualizované: 18.08.2017 00:16

Pri teroristickom útoku v metropole Katalánska zomrelo najmenej 13 ľudí a viac ako 100 bolo zranených.

fico

Fico: Konal som razantne, ale korektne

17.08.2017 20:00

Premiér Robert Fico je presvedčený, že vládni partneri sú schopní pokračovať ďalej. O situácii v koalícii poskytol exkluzívny rozhovor denníku Pravda.

Smolíková

Povedie ministerstvo školstva Smolíková?

17.08.2017 19:00

Takmer po roku a pol úradovania skladá minister školstva Peter Plavčan (nom. SNS) zbrane. Nohy mu podrazilo pochybné rozdeľovanie eurofondov za 600 miliónov eur.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 13
Celková čítanosť: 21935x
Priemerná čítanosť článkov: 1687x

Autor blogu

Kategórie